Хотел "Мона" 4**** - Златибор

ХОТЕЛ “МОНА” - ЗЛАТИБОР

 

Хотелот “Мона” 4* се наоѓа во центарот на Златибор. На 7 км од Златибор се наоѓаат ски терените исто така климата на Златибор е погодна за лечење на астма, алергиски оболувања. Во близината на Златибор се наоѓаат и бројни културно историски споменици - селото Сирогојно, Дрвенград - градот на Кустурица...

Располага со 120 соби и апартамни. Секоја соба располага со сопствено копатило, ТВ кабловска со преку 40 канали, сеф, мини бар, телефон и интернет. Постојат и соби кои примаат куќни љубимци.

Во склоп на хотелот има модерен СПА & WELLNESS центар кој е на располагање на гостите: базен, сауна, џакузи како и голем број масажи и третамни...
ПОГЛЕДНЕТЕ ПОВЕЌЕ СЛИКИ И ИНФО ОД ХОТЕЛОТ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК


Тип на соба

02.01-17.02.2018

13.07-01.09.2018

18.02-12.07.2018

02.09-27.12.2018

Еднокреветна стандардна соба

87 €

75 €

Еднокреветна комфорт соба

95 €

85 €

Еднокреветна супериор соба

120 €

95 €

Двокреветна стандардна соба

49 €

46 €

Двокреветна комфорт соба

58 €

53 €

Двокреветна супериор соба

67 €

60 €

Двоспален апартман КЛАСИК

94 €

93 €

Двоспален апартман МОНА

127 €

118 €

Доплата за дополнителен лежај

30 €

27 €

Доплата за ручек

11 €

11 €

Доплата за вечера

10 €

8 €

Цените се по лице на ден со вклучен појадок изразени во евра.

Во цената е вклучено:

  • Ноќевање со појадок;
  • Употреба на базен;
  • Wi – fi интернет;
  • Паркинг.

Попусти и доплати:

  • Туристичка такса 1 € по лице на ден и осигурување 0.2 € по лице на ден;
  • Деца до 7 год. сместени со двајца возрасни бесплатно;
  • Деца од 7 – 12 год. плаќаат 50 %.

Страницата е посетена:

704

Печати

Share this product