Хотел Олимп 4* - Zlatibor

ХОТЕЛ ОЛИМП 4* -  ЗЛАТИБОР

Тип на соба

02.01.2018-18.02.2018

18.02.2018-14.07.2018

Двокреветна соба – стандард

48 €

41 €

Еднокреветна соба - стандард

65 €

54 €

Двокреветна соба – стандард плус

51 €

45 €

Еднокреветна соба – стандард плус

68 €

57 €

Двокреветна соба Лукс

56 €

50 €

Еднокреветна соба Лукс

73 €

62 €

Фамилијарна соба

60 €

55 €

Еднособен апартман

56 €

50 €

Двособен апартман

56 €

53 €

Апартман - Олимп

67 €

63 €

Цените со по лице на ден на база полупансион.

Во цената е вклучено:

 • Неограничено користење на спа центарот;
 • Теретана;
 • Билјард;
 • Детско катче;
 • Wi – fi интернет;
 • Доручек и вечера на шведска маса.

Доплати и попусти:

 • Доплата за пансионски ручек – 8 €;
 • За ноќевање со доручек се одзема 5 € од цената;
 • Еден возрасен и дете до 7 год. се наплаќа како еднокреветна соба;
 • Доколку во фамилијарна соба и апартман Олимп се сместат 2 особи се наплака цена како за еднокреветна Лукс соба;
 • Деца до 7 год. бесплатно;
 • Деца од 7-12 год плаќаат 50%;
 • Деца над 12 год. плаќаат полна сума.  (потребно е да се покаже здравсвена книшка од детето);
 • За престој подолг од 4 дена се одобрува 10 % попуст, додека за престој поголем од 8 дена 15 % попуст;
 • Туристичка такса 1 € по лице на ден и осигурување 0.2 € на ден;
 • Деца до 7 год. не плаќаат туристичка такса, само 0.2 € осигурување  на ден;
 • Деца од 7 – 15 год. плаќаат 0.5 € туристичка такса на ден и 0.2 € на ден;
 • За дополнителен лежај се плаќа 50% од цената за собата која се користи.
 • За дневен одмор се плаќа 50 % од цената за собата која се користи во период од 12-18 ч/

Страницата е посетена:

225

Печати

Share this product