Хотел Милениум Палас 4****
4.0/5 rating 1 vote

Хотел Милениум Палас 4****

Локација: На брегот на прекрасното Охридско Езеро, на само 500 м од центарот на Охрид, 10 км од меѓународниот Охридски аеродром и 3 км од градската автобуска станица.
Капацитет:Хотелот располага со вклупно 69 соби – 45 двокреветни, 10 студио (две нивоа/дневен престој и спална соба), 6 делукс соби и 8 јуниор апартмани.
Услуги:

Пријавување во хотелот: после 13 часот

Одјавување од хотелот: до 12 часот

 

Цените се во денари по соба на ден ноќевање со појадок .

Цените се во денари по соба на ден ноќевање со појадок за минимум 7 ноќи

 

Дадените цени се со вклучен: надворешен паркинг со видео надзор (само со автомобили и комбиња), бежичен интернет во лоби, ресторанот, семинарската сала и во собите, финска сауна, турска парна бања, теретана, ДДВ (5 %) и туристичка такса.

Забелешка: Дадените цени се без вклучен пијалок за време на ручек/вечера.

Политика за деца: за деца до 7 години е без доплата, за деца 07-12 години следува 50% попуст.

Доплата за трето возрасно лице во двокреветна стандардна соба на помошен кревет: 610 мкд

Појадок: Шведска маса

Ручек/Вечера: Пансионско мени.

Дополнителен оброк (ручек или вечера): 305 мкд, по лице (без вклучен пијалок)

Specifications

853

Leave a comment

You are commenting as guest. Optional login below.