mksqhrendeelrusr

Хотел "Пирин Голф" 5* - Банско (редовен ценовник)
3.7/5 rating (3 votes)

Хотел

Посочените цени се изразени  во евра ПО СОБА /Апп.  1 € = 61.8 мкд. на ден и вклучуваат:

  • Ноќевање на база ноќевање со појадок /BB/ или ноќевање, појадок и вечера /HB/, со цена во зависиност од бројот на резервираните денови. Појадокот се сервира во период од 07:30ч. до 10:00ч. Вечерата се сервира од 18:30ч. до 21:00ч.
  • Бесплатен интернет и сателитска телевизија во собите/апп
  • СПА центар: 1 внатрешен и 3 надворешни базени, Термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, .хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, чудни тушови  и др.
  • Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 евро по лице на ден

Детска политика:

  • Деца до 6,99 год. бесплатно во собата на родителите. Бебешко креветче - бесплатно
  • Еден возрасен и едно дете до 6,99 год како еднокреветна
  • Деца од 7 до 13,99 год.  на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
  • деца од 7 -14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 35 % од цената на легло на избраниот вид на смесување, второ дете 7 до 13,99 год сместено на дополнително легло е беспалтно
  • возрасни и деца над 14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 70 % од цената на легло за избрниот вид на сместување.

За период 01 Јули до 20 Август сместувањето е само на база полупансион.

При сместување се задржува задолжителен депозит од 100 лева по соба, кој се  враќа на денот на напуштање на собата по одобрување. Може да биде оставена и кредитна картичка со авторизациона форма.

  • Така посочените цени не се валидни за време на национални, регионални и др. Празници
3317

Leave a comment

You are commenting as guest.