mksqhrendeelrusr

Апартмани Pirin Golf 4* - редовен ценовник
4.0/5 rating 1 vote

Апартмани Pirin Golf 4* - редовен ценовник

Локација: Комплексот Пирин Голф се наоѓа на 15 км одалеченост од ски лифтот и 13 км од центарот на Банско.
Капацитет: Во склоп на ресотрот има голем број модерно уредни соби, студиа и апартмани од различна категорија.
Услуги:
Спа центар,термална зона, внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp лежалка, жежок камен, ледена фонтана, топли лежалки, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви, паркинг Голф клуб, јавање коњи, тенис и многу повеќе.
Во собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар.

 

*Спа студија- во Блок 2 и 3 на „Пирин Голф Хотел и Спа” 5*. Со топла врска со хотелот и топла врска со рестораните и Спа центарот

Посочените цени се изразени  во евра Студио /Апп. 1 € = 61.8 мкд.  на ден и вклучуваат:

 • Ноќевање на база ноќевање со појадок /BB/ или ноќевање, појадок и вечера /HB/, со цена во зависиност од бројот на резервираните денови. Појадокот се сервира во период од 07:30ч. до 10:00ч. Вечерата се сервира од 18:30ч. до 21:00ч.
 • Бесплатен интернет и сателитска телевизија во собите/апп
 • СПА центар: 1 внатрешен и 3 надворешни базени, Термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, .хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, чудни тушови  и др.
 • Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 евро по лице на ден

Детска политика:

 • Деца до 6,99 год. бесплатно во собата на родителите. Бебешко креветче - бесплатно
 • Еден возрасен и едно дете до 6,99 год како еднокреветна
 • Деца од 7 до 13,99 год.  на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
 • деца од 7 -14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 35 % од цената на легло на избраниот вид на смесување, второ дете 7 до 13,99 год сместено на дополнително легло е беспалтно
 • возрасни и деца над 14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 70 % од цената на легло за избрниот вид на сместување.

За период 01 Јули до 20 Август сместувањето е само на база полупансион

При сместување се задржува задолжителен депозит од 100 лева по соба, кој се  враќа на денот на напуштање на собата по одобрување. Може да биде оставена и кредитна картичка со авторизациона форма.

 • Така посочените цени не се валидни за време на национални, регионални и др. Празници

*Минимален престој во апартман со две спални е 3 ноќевања

*Куќа Малина се издава за минимум 4 ноќевања

Specifications

 • Sauna Pool Masage Hairdreser
795

Leave a comment

You are commenting as guest.