mksqhrendeelrusr

Хотел Пирин Голф & Spa 5* - Разлог
4.5/5 rating (4 votes)

Локација: Хотелот "Пирин Голф и Спа" е најновиот хотел со 5***** во Банско, кој се наоѓа на 15 км одалеченост од ски лифтот и 13 км од центарот на Банско.
Капацитет : Во склоп на ресотрот има голем број модерно уредни соби, студиа и апартмани од различна категорија.
Услуги : Спа центар,термална зона, внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp лежалка, жежок камен, ледена фонтана, топли лежалки, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви, паркинг Голф клуб, јавање коњи, тенис и многу повеќе.
Во собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар.

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30/04 СЕ ОДОБРУВА 25 % ПОПУСТ

Посочените цени се изразени  во евра ПО СОБА /Апп.  на ден и вклучуваат:

  • Ноќевање на база ноќевање со појадок /BB/ 
  • Бесплатен интернет и сателитска телевизија во собите/апп
  • СПА центар: 1 внатрешен и 3 надворешни базени, Термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, чудни тушови  и др.

Посочените цени се изразени  во евра ПО СОБА /Апп.  на ден и вклучуваат:

  • Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 € по лице на ден
  • Доплата за вечера 18 € возрасни, 9 € деца 7-13,99 години

Детска политика:

  • Деца до 7 год. бесплатно во собата на родителите. 
  • Бебешко креветче - бесплатно
  • Деца од 7 до 14 год./неполни/ на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
  • Деца од 7 -14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 35 % од цената на легло на избраниот вид на сместување, второ дете 7 до 14 год сместено на дополнително легло е беспалтно
  • возрасни и деца над 14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 70 % од цената на легло за избраниот вид на сместување.

Напомена: Така посочените цени не се валидни за време на национални, регионални и др. Празници

 

 

4132

Leave a comment

You are commenting as guest.