mksqhrendeelrusr

Хотели - Охрид

Лоцирани на прекрасни места во Охрид и самата местоположба е доволна причина да изберете хотелско сместување.

Кога се во прашање поголеми групи гости тогаш тоа е вистинскиот избор.

Најдобри локации, одлична услуга, ресторани кои нудат разноврсна храна од националната и интернационалната кујна се критериумите по кои се раководевме при изборот на хотелите за Вас...

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК И ТУРИТЕ КОИ НАШАТА АГЕНИЦЈА ГИ НУДИ ВО МАКЕДОНИЈА.

Sky Corner 3*

Sky Corner 3*
4.3/5 rating (4 votes)

Локација: Хотелот е сместен на само 250 м оддалеченост од Охридското Езеро и непосредна близина на чаршијата и стариод дел на градот.

Сместување: 17 соби, од кои: 9 Двокреветни стандардни соби, 5 големи двокреветни соби + софа, 3 Делукс двокреветни соби + софа. Сите соби се со queen size кревет, најсовремено опремени, климатизирани, со бесплатен и брз Wi- Fi интернет.

Содржини и услуги: 24 часа бар, паркинг, ресторан во склоп на објектот кој нуди најексклузивни француски јадења, кои ги задоволуваат вкусовите и на најпребирливите гурмани. Sky бар каде може да уживате во утринско и попладневно кафе во пријатна и опуштена атмосфера со прекрасен поглед на градот и езерото. Конференциска сала и сала за состаноци во непосредна близина на хотелот. Студио за масажа за опуштање од секојдневниот и динамичен живот, бесплатен Wi - Fi интернет, спортско рекреативен ИБ фитнес центар.

 

Лаки Хотел & СПА 4*

Лаки Хотел & СПА 4*
3.7/5 rating (3 votes)

Локација: Хотелот се наоѓа на 4 км од центарот на Охрид , веднаш до Охридското Езеро.

Капацитет: Располага со 60 соби и 4 апартмани кои имаат свој посебен дизајн и стил, креирани за ваше максимално уживање.

Услуги: Ресторан и бар, СПА цетар, внатрешен и надворешен базен, сауна, парна бања, турска бања, масажа, Wi-Fi интернет, паркинг.

Маива Хотел & СПА 4*

Маива Хотел & СПА 4*
5.0/5 rating 1 vote

Локација: Хотелот се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан, на само 50 метри од Охридското Езеро и 150 метри од Хотел Климетица 3*.

Капацитет: 23 луксузни студија, опремени со француски кревет и гарнитура за дневен престој, со плазма и сателитска ТВ, мини бар и тераса со поглед на езеро. Повеќето соби се со поглед на езеро.

Услуги: кафе бар, тераса, паркинг, лифт, хотелот исто така располага со кристална сала со капацитет од 150 седишта. Ново сезона 2019, надворешен базен, СПА центар на најгорниот спрат (сауна, парна бања), релакс лежалки, џакузи со поглед кон езерото.

Хотел Park Lakeside 4****

Хотел Park Lakeside 4****
4.5/5 rating (2 votes)

Локација: Позициониран на најидеалниот дел од езерскиот брег на само 3 километри од Охрид.

Капацитет: Хотелот располага со 27 апартмани, 19 двокреветни соби,3 резиденцијални (претседателски) апартмани и ресторан со 220 места.

Услуги: Во рамките на комплексот се вклучени терени за тенис, фудбал,надворешен базен, интернет и паркинг.

Хотел Royal View 4****

Хотел Royal View 4****
3.0/5 rating (3 votes)

Локација: Хотелот Royal View е позициониран на самата обала на Охридското Езеро на само 5 минути од центарот на градот.

Капацитет: Располага со двокреветни, трокреветни, четворокреветни соби како и фамилијарен апартман. Хотелот располага со сопствен ресторан, со поглед на езеро.

Услуги: Подземен паркинг, фитнес соба, модерен спа-центар, игротека и интернет

Хотел Белведере 4****

Хотел Белведере 4****
3.0/5 rating (2 votes)

Локација: Хотелот се наоѓа на 4км од центарот на градот, сместен во борова шума со поглед на езеро.
Капацитет: 55 соби, 3 апартмани и 2 студиа.
Услуги
: Семинарски сали, антикварница, сопствен паркинг.

Хотел Белви 4*****

Хотел Белви 4*****
4.0/5 rating (2 votes)

Локација: Хотелскиот комплекс Метропол е сместен во најубавиот дел...
Капацитет:170 двокреветни соби, 3 стандардни апартмани и 1 делуx апартман.
Услуги: Надворешен базен, центар за спорт и рекреација, казино, интернет пристап, паркинг

Хотел Гранит  4****

Хотел Гранит 4****
3.0/5 rating (2 votes)

Локација: На брегот на Охридското езеро, во месноста Св.Стефан, на 5км од градот.
Капацитет: 9 еднокреветни, 87 двокреветни соби, 22 апартамни
1 претседателски апартман.
Услуги: Конгресни сали со капаците д0 300 седишта, масажа, фитнесс, scuba diving, интернет пристап, паркинг .

Хотел Десарет 3***

Хотел Десарет 3***
3.2/5 rating (5 votes)

Локација: На самото крајбрежје на Охридското езеро, на 12км од Охрид...
Капацитет
: 246 двокреветни соби, 6 апартмани, 9 вили.
Услуги: Конференциска сала со капацитет за 700 лица, спортски терени...

Хотел Дипломат Плус 3***

Хотел Дипломат Плус 3***
3.0/5 rating 1 vote

Хотел Дипломат е лоциран на 50 м од кејот и на 500 м од центарот.
Капацитет: Располага со 18 трокреветни и 11 двокреветни соби.
Услуги: Собите се опремени со копатило, клима, кабелска ТВ...

Хотел Инекс Олгица (Горица) 5*****

Хотел Инекс Олгица (Горица) 5*****
5.0/5 rating (2 votes)

Локација: Хотелот е лоциран на 5км од Охрид. Сместен на рид надвиснато над самото езеро, совршено место кое нуди спокој и тишина.
Капацитет:117 двокреветни соби, 6 апартмани и 2 резиденции.
Услуги: Три сали за семинари, конгресна сала, сауна и масажа, трим патеки, спортски терени, интернет пристап.

Хотел Климетица 3***

Хотел Климетица 3***
3.5/5 rating (2 votes)

Локација: Под падините на националниот парк Галичица, на 4км од Охрид...
Капацитет: 41 луксузно опремени соби, 4 апартмани.
Услуги: Конгресна сала, сауна, фитнесс, летна тераса...

Хотел Лебед 3***

Хотел Лебед 3***
3.0/5 rating 1 vote

Хотел Лебед е мал, современ хотел кој се наоѓа на самиот кеј...
Капацитет: Располага со 24 соби. Реновиран во 2011 год.
Услуги: Собите се опремени со копатило, клима, кабелска ТВ, интернет...

Хотел Метропол 4****

Хотел Метропол 4****
4.0/5 rating 1 vote

Локација: Хотелскиот комплекс Метропол е на 10 км одалеченост од Охрид...
Капацитет:110 двокреветни соби, 4 стандардни апартмани, 1 делуx апартман и 1 резидент апартман.
Услуги: 4 Конгресни сали со вкупен капаците од 600 седишта, масажа, фитнесс,интернет пристап, паркинг.

Хотел Мизо 3***

Хотел Мизо 3***
3.0/5 rating (4 votes)

Локација: Се наоѓа на самиот брег на езерото,700 м од Охрид...
Капацитет: 36 луксузни соби во склоп на хотелот и 8 соби во склоп на депандансот, како и сместување во вили и бунгалови.
Услуги: Собите имаат модерни бањи, де лукс собите јакузи, мини бар....

Хотел Нова Ривиера 3***

Хотел Нова Ривиера 3***
3.0/5 rating 1 vote

Локација: Лоциран на самиот кеј на Охридско Езеро, во срцето на древниот град на светлината - Охрид. Оддалеченост 5 минути возење од централната автобуска станица, 10 км од Охридскиот интернационален аеродром.
Капацитет
: Хотелот располага со 39 соби, ресторан со 220 седишта, аперитив бар, хотелска тераса со 80 седишта, сали за семинари и сопствен паркинг обезбеден со сигурносни камери.
Стандарди: Секоја соба е опремена со ТВ приемник, кабловска програма, интернет конекција, директна телефонска врска, автоматски клима уред, купатила целосно опремени со тоалетна галантерија, туш кабини во купатилата, 24 часа рецепција со целосна опрема.                                                                                                                                                                                                                                     

Хотел Пела 3*

Хотел Пела 3*
3.0/5 rating (3 votes)

Локација: Хотел Пела е лоциран во близина на градот Охрид (=4км) во тивка инспиративна борова шума во туристичката населба Свети Стефан. Најблиската песочна плажа е оддалечена 100 метри.

Капацитет: 45 соби (27 трокреветни и 18двокреветни соби) како и 1 апартман, вкупно хотелот Пела располага со 124 легла.

Простории/Стандарди: Дигиtална кабелска телевизија, безжичен интернет. Директна телефонска линија, мини бар, клима уред, безбедносни камери, тераса, семинарска сала, паркинг, фудбалско/кошаркарско игралиште, отворен ресторан, забавно игралиште за најмладите.

Хотел Силекс 4****

Хотел Силекс 4****
4.7/5 rating (3 votes)

Локација: Хотелот Силекс са наоѓа на 5 км од Охрид...
Капацитет: Хотел Силекс нуди 104 реновирани соби, декорирани во современ, лежерен стил вклучувајќи 12 апартмани од кои 2 се претседателски.
Услуги
: Бања, Тераса, LCD TV, Бесплатен Wi-Fi, Кабелска...

Хотел Тино 4****

Хотел Тино 4****
4.5/5 rating (2 votes)

Хотел Тино е модерен градски хотел лоциран на самиот кеј...
Капацитет: Располага со 27 двокреветни/трокреветни соби, 2 апартмани и 1 VIP апартман.
Услуги: Собите се опремени со копатило, клима, кабелска ТВ, интернет.

Хотел Тино Свети Стефан 4****

Хотел Тино Свети Стефан 4****
4.5/5 rating (4 votes)

Локација: Хотелот се наоѓа на 4,1 км од центарот на Охрид, во населба Св. Стефан.
Понудата на хотелот вклучува соби со клима, ТВ со кабловска телевизија и беспалтен безжичен интернет, 24 часовна рецепција, велнес центар и ресторан. Хотелот има сопствен паркинг.

Хотел Филип 3***

Хотел Филип 3***
3.0/5 rating 1 vote

Локација: Долно Коњско, околу 5 km од Античкиот театар
Капацитет: 40 соби
Услуги: Ресторан, Бар, Фитнес центар, Базен, Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, TV, LCD TV, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Превоз до аеродром

Хотел Чинго 3***

Хотел Чинго 3***
3.0/5 rating 1 vote

Локација: Модерен градски хотел, во центарот на градот.
Капацитет: 32 двокреветни, 2 еднокреветни соби, 4 delux и
4 extra delux апартмани.
Услуги: Конгресна сала, сопствен паркинг. Собите имаат јакузи, директна телефонска линија, ДВД кино, интернет пристап.

Хотел „АКВАЛИНА“ 4*

Хотел „АКВАЛИНА“ 4*
4.0/5 rating (4 votes)

Хотел „Два Бисера“ - Лагадин, Охрид

Хотел „Два Бисера“ - Лагадин, Охрид
5.0/5 rating 1 vote