mksqhrendeelrusr

Хотели - Охрид

Лоцирани на прекрасни места во Охрид и самата местоположба е доволна причина да изберете хотелско сместување.

Кога се во прашање поголеми групи гости тогаш тоа е вистинскиот избор.

Најдобри локации, одлична услуга, ресторани кои нудат разноврсна храна од националната и интернационалната кујна се критериумите по кои се раководевме при изборот на хотелите за Вас...

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК И ТУРИТЕ КОИ НАШАТА АГЕНИЦЈА ГИ НУДИ ВО МАКЕДОНИЈА.

Sky Corner 3*

Sky Corner 3*
5.0/5 rating (2 votes)

Локација: Хотелот е сместен на само 250 м оддалеченост од Охридското Езеро и непосредна близина на чаршијата и стариод дел на градот.

Сместување: 17 соби, од кои: 9 Двокреветни стандардни соби, 5 големи двокреветни соби + софа, 3 Делукс двокреветни соби + софа. Сите соби се со queen size кревет, најсовремено опремени, климатизирани, со бесплатен и брз Wi- Fi интернет.

Содржини и услуги: 24 часа бар, паркинг, ресторан во склоп на објектот кој нуди најексклузивни француски јадења, кои ги задоволуваат вкусовите и на најпребирливите гурмани. Sky бар каде може да уживате во утринско и попладневно кафе во пријатна и опуштена атмосфера со прекрасен поглед на градот и езерото. Конференциска сала и сала за состаноци во непосредна близина на хотелот. Студио за масажа за опуштање од секојдневниот и динамичен живот, бесплатен Wi - Fi интернет, спортско рекреативен ИБ фитнес центар.

 

Лаки Хотел & СПА 4*

Лаки Хотел & СПА 4*
3.5/5 rating (2 votes)

Локација: Хотелот се наоѓа на 4 км од центарот на Охрид , веднаш до Охридското Езеро.

Капацитет: Располага со 60 соби и 4 апартмани кои имаат свој посебен дизајн и стил, креирани за ваше максимално уживање.

Услуги: Ресторан и бар, СПА цетар, внатрешен и надворешен базен, сауна, парна бања, турска бања, масажа, Wi-Fi интернет, паркинг.

Маива Хотел & СПА 4*

Маива Хотел & СПА 4*
5.0/5 rating 1 vote

Локација: Хотелот се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан, на само 50 метри од Охридското Езеро и 150 метри од Хотел Климетица 3*.

Капацитет: 23 луксузни студија, опремени со француски кревет и гарнитура за дневен престој, со плазма и сателитска ТВ, мини бар и тераса со поглед на езеро. Повеќето соби се со поглед на езеро.

Услуги: кафе бар, тераса, паркинг, лифт, хотелот исто така располага со кристална сала со капацитет од 150 седишта. Ново сезона 2019, надворешен базен, СПА центар на најгорниот спрат (сауна, парна бања), релакс лежалки, џакузи со поглед кон езерото.

Хотел Royal View 4****

Хотел Royal View 4****
4.0/5 rating 1 vote

Локација: Хотелот Royal View е позициониран на самата обала на Охридското Езеро на само 5 минути од центарот на градот.

Капацитет: Располага со двокреветни, трокреветни, четворокреветни соби како и фамилијарен апартман. Хотелот располага со сопствен ресторан, со поглед на езеро.

Услуги: Подземен паркинг, фитнес соба, модерен спа-центар, игротека и интернет

Хотел Белведере 4***

Хотел Белведере 4***
3.0/5 rating 1 vote

Локација: Хотелот се наоѓа на 4км од центарот на градот, сместен во борова шума со поглед на езеро.
Капацитет: 55 соби, 3 апартмани и 2 студиа.
Услуги
: Семинарски сали, антикварница, сопствен паркинг.

Хотел Гранит  4****

Хотел Гранит 4****
4.0/5 rating 1 vote

Локација: На брегот на Охридското езеро, во месноста Св.Стефан, на 5км од градот.
Капацитет: 9 еднокреветни, 87 двокреветни соби, 22 апартамни
1 претседателски апартман.
Услуги: Конгресни сали со капаците д0 300 седишта, масажа, фитнесс, scuba diving, интернет пристап, паркинг .

Хотел Десарет 3***

Хотел Десарет 3***
3.3/5 rating (4 votes)

Локација: На самото крајбрежје на Охридското езеро, на 12км од Охрид...
Капацитет
: 246 двокреветни соби, 6 апартмани, 9 вили.
Услуги: Конференциска сала со капацитет за 700 лица, спортски терени...

Хотел Дипломат 3***

Хотел Дипломат 3***
3.0/5 rating 1 vote

Хотел Дипломат е лоциран на 50 м од кејот и на 500 м од центарот.
Капацитет: Располага со 18 трокреветни и 11 двокреветни соби.
Услуги: Собите се опремени со копатило, клима, кабелска ТВ...

Хотел Инекс Олгица (Горица) 5*****

Хотел Инекс Олгица (Горица) 5*****
5.0/5 rating (2 votes)

Локација: Хотелот е лоциран на 5км од Охрид. Сместен на рид надвиснато над самото езеро, совршено место кое нуди спокој и тишина.
Капацитет:117 двокреветни соби, 6 апартмани и 2 резиденции.
Услуги: Три сали за семинари, конгресна сала, сауна и масажа, трим патеки, спортски терени, интернет пристап.

Хотел Интернационал 4*

Хотел Интернационал 4*
5.0/5 rating 1 vote

Локација: Хотелот „Интернационал“ е оддалечен на  5 минути од Езерото и 15 минути од центарот на градат.

Капацитет: Хотелот располага со 35 соби, од кои 28 се двокреветни, 2 се четириктеветни и 5 апартмани.

Услуги: Сите соби имаат клима уред, интернет и телевизија, Се издаваат по принципот ноќевање со доручек кој се реализира во специјалниот интерен ресторан наменет само за гостите на хотелот.

 

 

Хотел Лебед 3***

Хотел Лебед 3***
3.0/5 rating 1 vote

Хотел Лебед е мал, современ хотел кој се наоѓа на самиот кеј...
Капацитет: Располага со 24 соби. Реновиран во 2011 год.
Услуги: Собите се опремени со копатило, клима, кабелска ТВ, интернет...

Хотел Милениум Палас 4****

Хотел Милениум Палас 4****
4.0/5 rating 1 vote

Локација: Ситуиран покрај кејот на прекрасното Охридско езеро, на 300м од срцето на стариот дел на градот
Капацитет: 38 двокреветни соби, 11 апартмани.
Услуги: Сауна, солариум, фитнесс, внатресен базен, интернет пристап, 2 конференциски сали за до 200 лица.

Хотел Нова Ривиера 3***

Хотел Нова Ривиера 3***
3.0/5 rating 1 vote

Локација: Лоциран на самиот кеј на Охридско Езеро, во срцето на древниот град на светлината - Охрид. Оддалеченост 5 минути возење од централната автобуска станица, 10 км од Охридскиот интернационален аеродром.
Капацитет
: Хотелот располага со 39 соби, ресторан со 220 седишта, аперитив бар, хотелска тераса со 80 седишта, сали за семинари и сопствен паркинг обезбеден со сигурносни камери.
Стандарди: Секоја соба е опремена со ТВ приемник, кабловска програма, интернет конекција, директна телефонска врска, автоматски клима уред, купатила целосно опремени со тоалетна галантерија, туш кабини во купатилата, 24 часа рецепција со целосна опрема.                                                                                                                                                                                                                                     

Хотел Пела 3*

Хотел Пела 3*
3.0/5 rating (3 votes)

Локација: Хотел Пела е лоциран во близина на градот Охрид (=4км) во тивка инспиративна борова шума во туристичката населба Свети Стефан. Најблиската песочна плажа е оддалечена 100 метри.

Капацитет: 45 соби (27 трокреветни и 18двокреветни соби) како и 1 апартман, вкупно хотелот Пела располага со 124 легла.

Простории/Стандарди: Дигиtална кабелска телевизија, безжичен интернет. Директна телефонска линија, мини бар, клима уред, безбедносни камери, тераса, семинарска сала, паркинг, фудбалско/кошаркарско игралиште, отворен ресторан, забавно игралиште за најмладите.

Хотел Св. Наум 3***

Хотел Св. Наум 3***
3.0/5 rating 1 vote

Локација: Хотелот се наоѓа на 28км одалеченост од Охрид...
Капацитет: Хотелот располага со шест прекрасни традиционални двокреветни соби, 22 апартмани со незаборавен поглед на Охридското езеро, ресторан со 150 места за седење, нацинален ресторан „Охридска Соба“ и бар.

Хотел Тино 4****

Хотел Тино 4****
4.5/5 rating (2 votes)

Хотел Тино е модерен градски хотел лоциран на самиот кеј...
Капацитет: Располага со 27 двокреветни/трокреветни соби, 2 апартмани и 1 VIP апартман.
Услуги: Собите се опремени со копатило, клима, кабелска ТВ, интернет.

Хотел Тино Свети Стефан 4****

Хотел Тино Свети Стефан 4****
4.3/5 rating (3 votes)

Локација: Хотелот се наоѓа на 4,1 км од центарот на Охрид, во населба Св. Стефан.
Понудата на хотелот вклучува соби со клима, ТВ со кабловска телевизија и беспалтен безжичен интернет, 24 часовна рецепција, велнес центар и ресторан. Хотелот има сопствен паркинг.

Хотел „АКВАЛИНА“ 4*
5.0/5 rating 1 vote