mksqhrendeelrusr

Хотел Нова Ривиера 3***
3.0/5 rating 1 vote

Хотел Нова Ривиера 3***

Локација: Лоциран на самиот кеј на Охридско Езеро, во срцето на древниот град на светлината - Охрид. Оддалеченост 5 минути возење од централната автобуска станица, 10 км од Охридскиот интернационален аеродром.
Капацитет
: Хотелот располага со 39 соби, ресторан со 220 седишта, аперитив бар, хотелска тераса со 80 седишта, сали за семинари и сопствен паркинг обезбеден со сигурносни камери.

Стандарди: Секоја соба е опремена со ТВ приемник, кабловска програма, интернет конекција, директна телефонска врска, автоматски клима уред, купатила целосно опремени со тоалетна галантерија, туш кабини во купатилата, 24 часа рецепција со целосна опрема.    

Услуги: Основната услуга е на база на ноќевање со појадок. Појадокот е бифе маса со интернационална храна. Собен сервис возможен додека работи ресторанот 07.00 – 24.00ч. Сервис перење – пеглање ист ден. Пријавување после 14.00ч, одјавување до 11.00ч.

       Цените се по лице на ден изразени во евра со вклучен ДДВ и туристичка такса

Деца: до 5,99 години – гратис, од 6-12 години – 30 %

 

                                                                               

Specifications

  • 3 Ѕвезди
  • Masage Hairdreser
1610

Leave a comment

You are commenting as guest. Optional login below.