mksqhrendeelrusr

Хотел Пела 3*
3.0/5 rating (3 votes)

Локација: Хотел Пела е лоциран во близина на градот Охрид (=4км) во тивка инспиративна борова шума во туристичката населба Свети Стефан. Најблиската песочна плажа е оддалечена 100 метри.

Капацитет: 45 соби (27 трокреветни и 18двокреветни соби) како и 1 апартман, вкупно хотелот Пела располага со 124 легла.

Простории/Стандарди: Дигирална кабелска телевизија, безжичен интернет. Директна телефонска линија, мини бар, клима уред, безбедносни камери, тераса, семинарска сала, паркинг, фудбалско/кошаркарско игралиште, отворен ресторан, забавно игралиште за најмладите.

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА ЛЕТО 2022

 

  • Цените кај 1/1,1/2 и 1/3 се по лице на ден, кај апартманот е за соба дневно
  • Туристичка такса и ДДВ се вклучени во цената
  • Деца до 6 години се бесплатно
  • Деца 6-12 години имаат 50% попуст
1395

Leave a comment

You are commenting as guest. Optional login below.