mksqhrendeelrusr

Хотел Белви 4*****
4.0/5 rating (2 votes)

Хотел Белви 4*****

Локација: Хотелскиот комплекс Метропол е сместен во најубавиот дел на источното крајбрежје на Охридското езеро. Со поглед на езерото од едната страна, и со поглед кон планината Галичица од другата страна.
Капацитет:170 двокреветни соби, 3 стандардни апартмани и 1 делуx апартман.
Услуги: Надворешен базен, центар за спорт и рекреација, казино, интернет пристап, паркинг

Цените се по соба на ден со вклучени туристичка такса и ДДВ

Попусти и доплати:

  • Во цената не е вклучено користењето на лежалките на плажа
  • Цените важат за минимум престој од 2 ноќи, за престој од само едно ноќевање, цената се зголемува за +5 €
  • За престој од 6 и повеќе ноќевања, одобруваме попуст од 10%
  • Гаранција за соба со поглед кон езеро доплата +5 € по соба од ноќ
  • Дете до 6 години без сопствен кревет – бесплатно
  • Дете 6-10 години користи кревет има 50 % попуст

НАПОМЕНА: За периодот 23.07-08.08.2021 не важат горенаведените цени, цена за двокреветна соба за овој период е 70 € за ноќевање со појадок, односно 78 € за полу пансион.

Specifications

  • 4 Ѕвезди
  • Pool Hairdreser
3371

Leave a comment

You are commenting as guest. Optional login below.