mksqhrendeelrusr

Хотел Десарет 3***
3.2/5 rating (5 votes)

Хотел Десарет 3***

Локација: На самото крајбрежје на Охридското езеро, на 12км од Охрид. Изграден во традиционална Охридска архитектура од 19 век.
Капацитет
: 246 двокреветни соби, 6 апартмани, 9 вили.

Услуги: Конференциска сала со капацитет за 700 лица, спортски терени за тенис, одбојка, фудбал, сала за пинг-понг, куглање.

Специјална летна понуда

  • 8 дена (7 полупансиони) = 189 € по лице во двокреветна соба – прва линија
  • 8 дена (7 полупансиони) = 175 € по лице во двокреветна соба – втора линија
  • Еднокреветна + 30%

 

Редовен ценовник

Во цената е вклучена туристичка такса

Доплата за дополнителен оброк 5 евра

Деца до 12,99 години се гратис, над 12,99 години плакаат како за возрасен

Specifications

  • 3 Ѕвезди
  • Pool
5794

Leave a comment

You are commenting as guest. Optional login below.