mksqhrendeelrusr

ТЕНЕРИФЕ - КАНАРСКИ ОСТРОВИ
0.0/5 rating (0 votes)

Тенерифе е најголемиот од Канарските острови во Шпанија, во близина на Западна Африка. Доминира планината Теиде, заспаниот вулкан кој е највисокиот врв во Шпанија. Тенерифе можеби е најпознат по својот Carnaval de Santa Cruz, огромен фестивал со паради, музика, танцување и шарени костими. Островот има многу плажи убави и пространи плажи,со песок од жолта до црна боја.

 

* Цените се за 2 лица

 

Цената на пакетот вклучува:

 • Авио билет за директен лет Софија - Тенерифе - Софија, со аеродромски такси;
 • Трансфери аеродром - хотел - аеродром;
 • 7 ноќевања во избраниот хотел на соодветната услуга.

Цената на пакетот НЕ вклучува:

 • Дополнителни екскурзии , информација во агенција*;
 • Лични трошоци.

*Дополнителните екскурзии се опционални, бидејќи е можно да се промени редоследот на нивното реализирање, како и нивните цени, кои ќе бидат објавени на денот на пристигнување на островот!

*Можно е да се променат часовите на летот, како и да се воведе данок на гориво доколку цената на горивото се промени!

 

Начин на уплата:

 • Аванс во висина од 30%  од вкупната вредност на арнжманот.
 • Доплата до 30 дена пред реализација.

 

Потребни документи:

 • Важечки меѓународен пасош;
 • За деца под 18 години кои патуваат со еден од родителите или без родител, полномошно за патување заверено на нотар од едниот или од двајцата родители!

 

Напомена :

Патниците имаат право еднострано да го раскинат договорот во кое било време пред почетокот на туристичкиот аранжман, со следниве износи за откажување:

 • до 45 дена пред датумот на поаѓање: без пенали;
 • од 44 дена до 31 ден до датумот на патување: се задржува уплатениот аванс;
 • за помалку од 30 дена од датумот на патување: 100% од сумата на целиот договор.

Тур-операторот го задржува правото да го смени времето на поаѓање доколку е потребно.

1266

Leave a comment

You are commenting as guest.