mksqhrendeelrusr

Римска Бања - С. Бања
4.0/5 rating (2 votes)

Римска Бања - С. Бања

Римска Бања – с.Бања

 

 

Цените се по СОБА на ден изразени во евра 1 = 62 мкд

Вклучено во цената:

 • Ноќевање
 • Појадок на шведска маса
 • Вечера(на сет мени или шведска маса, без пијалоци);
 • Бесплатно користење на СПА центарот од 09.00 до 20.30 ч. два внатрешни базени со минерална вода со температура на водата 31 ° С и 35 ° С, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, ледена соба, солена сауна, јапонски бањи, Фитнес, релаксација област;
 • Користење на комбинирани спортски услуги ( тенис, ракомет, кошарка, фудбал);
 • Сеф за лаптоп во секоја соба;
 • WiFi интернет низ хотелот;
 • Користење бебешко креветче и бебе столица (во ресторанот);
 • Слободен необезбеден паркинг со видео надзор;
 • Трансфер до ски гондола во текот на ски сезона
 • Туристички данок и ДДВ

Попусти и доплати:

 • Деца до 3,99г. на дополнително легло - бесплатно
 • Децата до 11,99 г. на редовно легло плаќаат цена како возрасен.
 • За деца до 11,99 г. не следуваат бањарки.
 • Пријавувањето е по 14:00, ослободување на собата до 12:00 часот.
 • При рано сместување во случај на достапност: од 08:00-14:00 доплата 50 % од цената на собата.
 • При рано сместување пред 08:00 доплата 100% како цената за соба на ден.
 • Доцна одјавување на собата од 12:00-18:00 часот доплата 50% од цената за собата.
 • Доцна одјавување на собата по 18:00 доплата 100 % како цена за соба на ден.
 • Топки, тениски рекети и тениска машина - според ценовникот на хотелот.
 • Хотелот го задржува правото да ги промени економските условии да направи промени во соодветните цени.

 

 

1615

Leave a comment

You are commenting as guest.