mksqhrendeelrusr

Хотел Пирин Голф&Спа 5*
3.5/5 rating (2 votes)

ПРОМО ЦЕНА ПИРИН ГОЛФ СПА 5 * - БАНСКО

 

 

 

Локација: Хотелот "Пиpин Голф и Спа" е најновиот хотел со 5***** во Банско, кој се наоѓа на 15 км одалеченост од ски лифтот и 13 км од центарот на Банско.
Капацитет : Во склоп на ресортот има голем број модерно уредени соби, студија и апартмани од различна категорија.
Услуги : Спа центар,термална зона, внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp лежалка, жежок камен, ледена фонтана, топли лежалки, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви, паркинг Голф клуб, јавање коњи, тенис и многу повеќе.
Во собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар.

 промо 3 = 4 

* важи за престој од недела до четврток

                                                                                                                                                                                                                                      

                                                                

                                                                                                                                                                                                             

                                                                                                                       


 

Посочените цени се изразени  во евра ПО СОБА /Апп.  на ден и вклучуваат:

 • Ноќевање на база ноќевање со појадок /BB/ или ноќевање, појадок и вечера /HB/, со цена во зависиност од бројот на резервираните денови. Појадокот се сервира во период од 07:30ч. до 10:00ч. Вечерата се сервира од 18:30ч. до 21:00ч.
 • Бесплатен трансфер до и од главната станица на кабинковиот лифт во Банско
 • Бесплатен интернет и сателитска телевизија во собите/апп
 • СПА центар: 1 внатрешен и 3 надворешни базени, Термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, .хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, чудни тушови  и др.
 • Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 евро по лице на ден

Детска политика:

 • Деца до 7 год. бесплатно во собата на родителите. 
 • Бебешко креветче - бесплатно
 • Еден возрасен и едно дете до 7г. /неполни/ како еднокреветна
 • Деца од 7 до 14 год./неполни/ на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
 • деца од 7 -14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 35 % од цената на легло на избраниот вид на смесување
 • возрасни и деца над 14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 70 % од цената на легло за избрниот вид на сместување.
 • Така посочените цени не се валидни за време на национални, регионални и др. Празници

 

* ценовник валиден од 25/12/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Specifications

 • Sauna Pool Ski storage Masage Hairdreser
3322

Leave a comment

You are commenting as guest.